Peršokti prie turinio

Nuotrauka

Juodas.Baltas


  • Prašome prisijungti, kad galėtumėte parašyti atsakymą
Temoje atsakymų: 133

#81
Mergiote

Mergiote

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 874 Pranešimai:
  • Miestas:Vilnius/Ukmergė

Žmogus paprastai linkęs daryti kaip tik gali geriau. Jis pasidaro gerai, poto gerai, poto dar geriau. Ir tada jau nebėra galo. Kai kurie žmonės nesustoja. Va tame ir yra problema.

Sutinku. Taip jau yra, daug kas nemato tame problemos.

Aš sakau beveik taip pat, bet tu turbūt kažkaip viską apverti. 'Nežinau' protas nėra tobulumo, naujų žinių paieškos atmetimas. Taip nėra.

Gal aš nesuprantu, o gal tu neaiškiai pasakai =) Ir dar, paaiškink tą tavo sąvoką ,,nežinau" protas?


Kaip ir mokslininkai. Ieško, iš ko sudarytas atomas. Randa. Tada ieško dar smulkesnių dalelių. Neranda. Tada prasideda kančia. Gal aš ką nors blogai dariau? Gal aš blogai ieškau? Gal, jeigu labiau pasistengsiu, surasiu? Tada dar ieškosiu!

Manai tai blogai? Jei mokslininkai nesigintų į visus dalykus itin smulkiai, tai greičiausia tu apie žodį kompiuteris žinotum tik iš fantastikos knygų (geriausiu atveju).
  • 0
Skristi.
Padangę skrosti.
Kristi.
Ant tavo skruosto

#82
Yoel

Yoel

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.844 Pranešimai:
  • Miestas:Vakarų Lietuva

Kaip ir mokslininkai. Ieško, iš ko sudarytas atomas. Randa. Tada ieško dar smulkesnių dalelių. Neranda. Tada prasideda kančia. Gal aš ką nors blogai dariau? Gal aš blogai ieškau? Gal, jeigu labiau pasistengsiu, surasiu? Tada dar ieškosiu!

Tu gali nekalbėti apie tai, ko neišmanai? Nesuvoki, kas yra mokslas, nu nesuvoki, tai ir nekalbėk.
Jeigu mokslininkai būtų mąstę, kaip tu, mes dabar būtume akmens amžiuje, be progreso.Nuleidę rankas.Mokslas remiais teorijomis, hipotezėmis, stebėjimais, bandymais, išvadomis ir t.t. Galų gale padaromi atradimai.Jeigu nebūtų atrastas atomo modelis, ląstelės, genetikos mokslas, gal nebūtų galima pagydyti daugelio ligų, nebūtų vaistų.O prieš tai ir vakcinų, gripas būtų nepagydomas.Nes pagal tave būtume ,,užburtame rate". Tai yra pašaukimas, ir labai gerbtinas,o kad tu jį menkini, tai man nepatinka.Negalima šitaip.
  • 0
Stavroginas jeigu tiki, kad netiki, tai netiki, kad tiki.O jeigu netiki, kad netiki, tai jis netiki.

#83
Juodas.Baltas

Juodas.Baltas

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 428 Pranešimai:

Gal aš nesuprantu, o gal tu neaiškiai pasakai =) Ir dar, paaiškink tą tavo sąvoką ,,nežinau" protas?


Hau.
Yra toks žmonių tipas - 'Dzeno Meistras Nežinau'. Meistras Nežinau visą laiką daro tik tai, ką daro, o visa kita jam lieka 'nežinau'. Prieš porą dienų pasakiau kvailystę. Klausimai nėra blogai. Blogai yra, kad žmonės daro dešimt darbų iš karto, tas juos žlugdo.
Meistras Nežinau gali būti bet kas - mokslininkas, tyrinėjantis atomo sudėtį, arba šlavėjas, valantis nuo kelio lapus.

Jeigu Meistras Nežinau bus mokslininkas, jis tik ir bus mokslininkas, jis tik tyrinės atomus. Ir nieko kito. Tuo metu, kai jis žiūrės į atomą, viskas, išskyrus atomą, jam bus 'nežinau'. Nežinau ką daro vaikai/žmona, nežinau, ar dar tebesitęsia krizė, ar ne, nežinau, kokia ateitis, nežinau, kokia praeitis. Skirtumas nuo kai kurių tas, kad pasakę 'nežinau' žmonės dar labiau domisi, tad darbas jau nukenčia. Meistras Nežinau pasako mintims 'nežinau' ir tęsia (su dar didesniu susikaupimu) darbą. Štai koks yra Dzeno Meistras Nežinau, su 'Nežinau protu'. Nežinau valgant, nežinau dirbant, nežinau glostant katiną ir nežinau medituojant. Visada nežinau, tik darau tą, ką darau. Šimtaprocentinis esamo darbo darymas. Tik tiek.
  • 0

#84
Mergiote

Mergiote

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 874 Pranešimai:
  • Miestas:Vilnius/Ukmergė
Kažin kaip tu pasakoji. Na suprantu, ką nori pasakyti (lyg ir), bet vis vien. Tu sakai, kad jei valgai, tai valgai, jei eini, tai eini ir t.t. =) bet taip per daug paprasta. Tarkim jeigu aš dabar domiuosi tik kompiuteriu, o už 15min, aš domiuosi ir darau kažką kitą, ir tik tą (pvz valgau, vėliau tik TV žiūriu), tai aš jau Meistrė Nežinau...? Kažkaip čia ne taip =D
  • 0
Skristi.
Padangę skrosti.
Kristi.
Ant tavo skruosto

#85
Juodas.Baltas

Juodas.Baltas

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 428 Pranešimai:
Sveikinu, tu Meistrė Nežinau. Ir tai yra tikrai per daug paprasta! Tik nekur 'aš esu meistrė', gerai? Nekurk 'meistrė'. Nekurk. Kitu atveju nieko nesigaus. Tiesiog daryk ką darai ir tiek. Bus nesunku. Sunku bus išlaikyti tokia padėtį, negalvoti 'vakar aš tą ir tą dariau', 'rytoj aš tą ir tą darysiu/gausiu'.
  • 0

#86
Mergiote

Mergiote

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 874 Pranešimai:
  • Miestas:Vilnius/Ukmergė

Sveikinu, tu Meistrė Nežinau. Ir tai yra tikrai per daug paprasta! Tik nekur 'aš esu meistrė', gerai? Nekurk 'meistrė'. Nekurk. Kitu atveju nieko nesigaus. Tiesiog daryk ką darai ir tiek. Bus nesunku. Sunku bus išlaikyti tokia padėtį, negalvoti 'vakar aš tą ir tą dariau', 'rytoj aš tą ir tą darysiu/gausiu'.

Ei, tik be to visažinio-pamokančio tono :) Nepyk, tikrai nesutinku, kad aš esu meistrė...Daugelis iš mūsų būna meistrai, pvz kai skaito knygą, nes tada į ją įsijaučia ir jį domina tik skaitymas. Manau, kad tu kažkaip savaip interpretuoji tas budizmo tiesas =)
  • 0
Skristi.
Padangę skrosti.
Kristi.
Ant tavo skruosto

#87
Juodas.Baltas

Juodas.Baltas

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 428 Pranešimai:
Manyk, manyk. Dzin. Supranti, dzin man.
Kas dėl zeno, tai kai tu darai tik tą, ką tu darai, tu esi nušvitusi. Tai ir yra nušvitimas.
  • 0

#88
Mergiote

Mergiote

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 874 Pranešimai:
  • Miestas:Vilnius/Ukmergė
Dar dėl meistrų, tai nemanai, kad meistro vardą žmogus turi užsitarnauti, o ne skaitant knygą daugiau į nieką nekreipti ir jau būti meistru?
  • 0
Skristi.
Padangę skrosti.
Kristi.
Ant tavo skruosto

#89
Juodas.Baltas

Juodas.Baltas

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 428 Pranešimai:
Nemanau.
  • 0

#90
Vėjo_Nublokšta

Vėjo_Nublokšta

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 906 Pranešimai:
  • Miestas:Vilnius
Tai vat tema apie "Juodas.Baltas"
Ir aš manau,kad čia galima kalbėti apie ji,o ir beje jis pats sakė,kad čia kalbos apie jį..
Žinai pasakysiu iš tikro labai knisa kai ateini į forumą paskaitinėti kažko įdomaus..O ten tik randi marguminą pykčio ir kalbas apie "Budizmą"
Jei tau taip patinka apie ji kalbėti tai susirask forumą budiztams ar kažką panašaus..O jei tokio dalyko nėra pats sukurk..Ir reikš tas savo protingas mintis. Kurios visiems įtiks..Ir busi tada ne vienas protingas.
  • 0
"Man nerūpi ar tu juodaodis, baltaodis, heteroseksualas, biseksualas, gėjus, lesbietė, lieknas, storas, aukštas, žemas, turtingas ar vargšas, jei tu būsi malonus man, aš būsiu malonus tau. Šitaip paprastai."
- Eminemas -

#91
Juodas.Baltas

Juodas.Baltas

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 428 Pranešimai:
'Jei tau taip patinka apie ji kalbėti tai susirask forumą budiztams ar kažką panašaus..O jei tokio dalyko nėra pats sukurk..Ir reikš tas savo protingas mintis. Kurios visiems įtiks..Ir busi tada ne vienas protingas.'

Juodas.Baltas pagalvos.
  • 0

#92
Juodas.Baltas

Juodas.Baltas

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 428 Pranešimai:
Juodas.Baltas išvyksta trumpai kelionei, jo nebus apie savaitę.
Iki.
  • 0

#93
Inesss

Inesss

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 398 Pranešimai:
  • Miestas:Jurbarkas - Vilnius
iki , sėkmingos kelionės ;)
ir jei gali pagalvok apie tai ką daugelis sakė .
  • 0

#94
Juodas.Baltas

Juodas.Baltas

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 428 Pranešimai:
Ačiū.
Esu jau pagalvojęs, ir galvosiu dar, ir galvosiu tol, kol suprasiu.
  • 0

#95
Juodas.Baltas

Juodas.Baltas

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 428 Pranešimai:
Juodas.Baltas sugrįžo. Šiek tiek tuštokas forumas, jaučiasi. :)
  • 0

#96
Skotomafobija.

Skotomafobija.

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 106 Pranešimai:
  • Miestas:Šiauliai.
Toks jausmas, kad mes pažįstami. Nors gal vaidenasi.

Iš kur esi?

Žodžiu, Budos kelią galima būtų palyginti su Linuksu - išardai, atsirenki ir pasiemi tik tai, kas tau 'patinka'/'priimtina'. Šiaip paprastai išmintingi žmonės išbraukia 'patinka/nepatinka' vertybių skalę ir įstato naują - 'teisinga/neteisinga'.

Va kaip su šituo teiginiu nesutinku, tai ajai. Taip jau yra šiam gyvenime, kad nėra nei vieno visiškai teigiamo ir visiškai neigiamo, visiškai tauraus ar visiškai amoralaus dalyko.
Gal ir atrodo, kad iš kažko galima išsirinkti gerus/sau priimtinus/teisingus dalykus, o kitus ignoruoti. Taip gal ir atrodo lengviau. Bet bet koks dalykas, praradęs dalį savęs, savo bruožų, praranda ir savo prasmę, t.y. tampa beveik beverčiu.
  • 0
".. bet niekad savo minuso aš neslepiu po pliusiu."

#97
Juodas.Baltas

Juodas.Baltas

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 428 Pranešimai:
Nesivadeina, bet aš nemėgstu tokių.. labai, labai, labai senų sentimentų. Iš tikrųjų aš tave pažįstu, atpažinau pagal rašymo stilių.

Viskas pasaulyje nėra teisinga. Tiesą aš atsirenku, ir ją priimu. Viskas, kas Juodui.Baltui priimtina, yra teisinga, nes taip sako jo ego - tik vieninteliu keliu galima išsivaduoti iš tokių ego pančių.
Pasiekti nušvitimą.

Tada žolė bus žalia, o ne juoda ['Man žolė juoda, nes aš noriu, kad taip būtų'], dangus mėlynas, o ne baltas ir tiesa bus tiesa, plika, nuoga tiesa, o ne melas.
  • 0

#98
Skotomafobija.

Skotomafobija.

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 106 Pranešimai:
  • Miestas:Šiauliai.

Viskas, kas Juodui.Baltui priimtina, yra teisinga

Tam, kad galėtum ką nors priimti/nepriimti, pirma turi tai pažinti/suvokti. Tikriausiai nesiginčysi (to jau net tau būtų per daug) su tuo, kad tikrai yra begalė dalykų, kurių tu nesuvoki arba su kuriais tiesiog nesi susipažinęs. Ar dėl to jie savaime tampa neteisingi?
  • 0
".. bet niekad savo minuso aš neslepiu po pliusiu."

#99
Juodas.Baltas

Juodas.Baltas

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 428 Pranešimai:
Nesuvokiami dalykai man nepriimtini. Užsiemu tik tuo, kuo užsiemu, nemėgstu daryti darbo, kai nežinau, ką aš darau, kitaip sakant - nesuvokiu.
  • 0

#100
Skotomafobija.

Skotomafobija.

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 106 Pranešimai:
  • Miestas:Šiauliai.

Nesuvokiami dalykai man nepriimtini.

Kvepia tamsiaisiais viduramžiais.
Gerai, apie nušvitimus, tamstos taip dažnai minimus, žinau minimaliai. Bet "nušvitimas" ir "trumparegiškumas/ribotumas" - kažkaip nesisieja visiškai, nia?
  • 0
".. bet niekad savo minuso aš neslepiu po pliusiu."




Vartotojų skaito šią temą: 0

narių: 0, svečių: 0, slaptų narių: 0