Peršokti prie turinio

Nuotrauka

Juodas.Baltas


  • Prašome prisijungti, kad galėtumėte parašyti atsakymą
Temoje atsakymų: 133

#61
Juodas.Baltas

Juodas.Baltas

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 428 Pranešimai:
Hmm.. Patys žmogų įstūmiat į kampą, poto iš juo juokiatęs? Negražu. :D

'Ar kaip kažko negali atsakyti, tai pavadini šiukšlinimu =D?'

Kartais - taip. Tai galbūt likę troliški įpročiai..
  • 0

#62
Yoel

Yoel

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.844 Pranešimai:
  • Miestas:Vakarų Lietuva
Toks jausmas, kad tu išsikrauti čia ateini, juk turi savo visokias meditacijas, filosofijas, ar jų nepakanka?
Ir baik su tais savo troliais, vieną kartą skamba įdomiau, bet vėliau pradeda atsibosti.
  • 0
Stavroginas jeigu tiki, kad netiki, tai netiki, kad tiki.O jeigu netiki, kad netiki, tai jis netiki.

#63
Mergiote

Mergiote

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 874 Pranešimai:
  • Miestas:Vilnius/Ukmergė

Hmm.. Patys žmogų įstūmiat į kampą, poto iš juo juokiatęs? Negražu. :lol:

Tą šypsenyte nenorėjau įžeisti, greičiau, sumažinti įtampą =)
  • 0
Skristi.
Padangę skrosti.
Kristi.
Ant tavo skruosto

#64
Juodas.Baltas

Juodas.Baltas

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 428 Pranešimai:

Toks jausmas, kad tu išsikrauti čia ateini, juk turi savo visokias meditacijas, filosofijas, ar jų nepakanka?
Ir baik su tais savo troliais, vieną kartą skamba įdomiau, bet vėliau pradeda atsibosti.


Jokias ne 'savo visokias'. Nemenkink. Ir ateinu čia ne išsikrauti. Ir meditacija nėra nei išsikrovimas, nei susilaikymas. Tai savo beminčio proto atradymas - proto, kuris neturi minčių ir neprotauja, jo niekas nejaudina, nes pati jo esmė to neleidžia.

'baik su tais SAVO troliais'

Jie ne mano. :lol: Nebaigsiu, nes aš pats kažkada toks buvau ir čia jų yra gana nemažai, bet vardų neminėsiu.
  • 0

#65
Yoel

Yoel

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.844 Pranešimai:
  • Miestas:Vakarų Lietuva

Jokias ne 'savo visokias'. Nemenkink. Ir ateinu čia ne išsikrauti. Ir meditacija nėra nei išsikrovimas, nei susilaikymas. Tai savo beminčio proto atradymas - proto, kuris neturi minčių ir neprotauja, jo niekas nejaudina, nes pati jo esmė to neleidžia.

O budizmas tave moko kitiems įrodinėti savo tiesas? Kai matau budistų vienuolius, dalai Lamą, tai iš jo kažkodėl tokia ramybė, santūrumas ir kuklumas kyla;visada šypsena, draugiškumas, užuojauta, o tu gal kitos budizmo pakraipos, kad priešingai visai elgiesi?
  • 0
Stavroginas jeigu tiki, kad netiki, tai netiki, kad tiki.O jeigu netiki, kad netiki, tai jis netiki.

#66
Juodas.Baltas

Juodas.Baltas

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 428 Pranešimai:
Aš nesu budistas, žinok šitą. Aš tik domiuosi juo, tik. Ir teikiu žinias jums.
Gal kažkada mano natūra ir pasiekeis. Gal. Nežinau, aš tikrai nežinau. Ir gerai, kad nežinau, nelaužau sau galvos 'o kaip bus - pasikeis ar ne, pasikeis ar ne?'. Aš nežinau ir šioje srityje problemų neturiu.
  • 0

#67
Yoel

Yoel

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.844 Pranešimai:
  • Miestas:Vakarų Lietuva
Ir teiki žinias mums? Kokias žinias? Tu koks guru, kad gali jas pateikti objektyviai ir kompetetingai?
  • 0
Stavroginas jeigu tiki, kad netiki, tai netiki, kad tiki.O jeigu netiki, kad netiki, tai jis netiki.

#68
Juodas.Baltas

Juodas.Baltas

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 428 Pranešimai:
Žinias apie Sidhartą ir jo mokymą. Nebūtina būti Guru, kad teikti žinias. Galiu tai pavadinti ir kitaip - 'dalinuosi patirtimi'.
  • 0

#69
Yoel

Yoel

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.844 Pranešimai:
  • Miestas:Vakarų Lietuva
O kuo tavo patirtis tokia vertinga? Kuo ji vertingesnė už mano ar bet kurio kito forumo dalyvio? Tu gali Sidhartą tinkamai vertinti? Jo darbus? Mąstymą?
  • 0
Stavroginas jeigu tiki, kad netiki, tai netiki, kad tiki.O jeigu netiki, kad netiki, tai jis netiki.

#70
Juodas.Baltas

Juodas.Baltas

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 428 Pranešimai:
Nežinau, nežinau, nežinau, nežinau, nežinau. Aš nesuku sau galvos.
Tu suki sau galvą. Aš nesuku.

Aš dalinuosi patirtimi, patariu, pasakau savo nuomonę, negalvodamas. Aš tiesiog pasakau. Kaip aidas. Ar kalnas galvoja 'reikia man dabar pakartoti aidą ar ne? Reikia ar ne? Reikia ar ne? Reikia ar ne? Reikia ar ne?' Jis taip negalvoja, jis tik pakartoja.
  • 0

#71
Mergiote

Mergiote

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 874 Pranešimai:
  • Miestas:Vilnius/Ukmergė
Nelabai supratau. Pagal tave ir tavąjį budizmo aiškinimą, tai gaunasi taip, kad jei nesuki sau galvos, tada yra gerai? Jei tau viskas dzin, tada gerai? Gyveni dėl nieko nesijaudindamas, nesirūpindamas? Aš iš dalies pritariu tai bendrai minčiai, kad reikia būti ,,dabar ir čia". Bet pagal tave kažkaip, jei tau nesvarbu kas ir kodėl, tada O.K?
P.S.

Ir teikiu žinias jums.

Labai jau pasipūtusiai nuskamba...
  • 0
Skristi.
Padangę skrosti.
Kristi.
Ant tavo skruosto

#72
Yoel

Yoel

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.844 Pranešimai:
  • Miestas:Vakarų Lietuva
Nu žodžiu :lol: nusišnekėjimo lygis....
  • 0
Stavroginas jeigu tiki, kad netiki, tai netiki, kad tiki.O jeigu netiki, kad netiki, tai jis netiki.

#73
Juodas.Baltas

Juodas.Baltas

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 428 Pranešimai:

Nelabai supratau. Pagal tave ir tavąjį budizmo aiškinimą, tai gaunasi taip, kad jei nesuki sau galvos, tada yra gerai? Jei tau viskas dzin, tada gerai? Gyveni dėl nieko nesijaudindamas, nesirūpindamas?


Būtent taip, hau!

Gyveni čia ir dabar, o kas buvo praeityje ar bus ateityje - tau neįdomu. Reikia žinoti, kaip gyventi ir 'čia ir dabar' - Matei, kiek klausimų uždavė man Yoel? Dauguma žmonių taip klampinasi. O 'nežinau' protas yra tuščias protas, tuščias protas - problemų nėra.
Vieną kartą atėjo informatikas pas dzeno meistrą ir sako - 'Ei, kaip tai 'nežinau' protas? Juk aš daug žinau apie informatiką, kaip aš pasakysiu savo studentams, jog nieko nežinau?!' Meistras atsakė 'Tai tu tik ir mokink informatikos. Šimtaprocentinis informatikos mokinimas, o visa kita tegu lieka 'nežinau'. Ką tu darai, daryk tik tai, o visa kita tegu būna 'nežinau'.'


---

Man nerūpi kaip nuskamba. Pasirašyk ant lapelio 'Jis pasipūtėliškai kalba', ir kas rytą perskaityk po dešimt kartų. Pamatysi, poto viskas atlėgs.

---

Nu žodžiu :lol: nusišnekėjimo lygis....


Taip, kaip rimtos nuomonės nėra, galima ir delfio komentatorius pacituoti.
O tu juokis, juokis! Juoktis sveika, labai sveika. :)
  • 0

#74
Juodas.Baltas

Juodas.Baltas

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 428 Pranešimai:
Arba pasijuokime kartu - Whahahahahahahaha! Matai, visi sveiki. :lol:
  • 0

#75
Le Meute

Le Meute

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 937 Pranešimai:
Kaž kaip forumas apie knygas tapo keturiolikmečio filosofijos forumu :^)
  • 0

#76
Juodas.Baltas

Juodas.Baltas

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 428 Pranešimai:

Kažkaip forumas apie knygas tapo keturiolikmečio filosofijos forumu :^)


Tas keturiolikmetis nė kiek neblogesnis už tave, beje, gali diskutuoti ir apie knygas, niekas gi tau nemaišo.
Aišku, Brown'as gali mane iš čia išmesti, motyvuodamas, kad atitraukiau jūsų dėmesį nuo knygų. Tada GAL bus labiau papildomos knygų temos, o man žalos irgi nebus, nes atėjau čia ne tam, kad atitraukčiau jūsų dėmesį nuo knygų. :lol:

Post Scriptum. Rašau tik pagal temą, taigi Brown'as nori, kad tos temos/skiltys gyvuotų, nes jas sukūrė.. Tad..
  • 0

#77
Le Meute

Le Meute

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 937 Pranešimai:
Oi nesiginkit, aš jūsų tikrai nenorėjau įžeisti :lol:
Tiesiog akys kliūna už daugiausiai komentuojamų temų :)
  • 0

#78
Juodas.Baltas

Juodas.Baltas

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 428 Pranešimai:
Tegu kliūna, tegu.
  • 0

#79
Mergiote

Mergiote

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 874 Pranešimai:
  • Miestas:Vilnius/Ukmergė
Nesutinku su tavimi, Juodas.Baltas. Budizmas ir nirvanos siekimas man iki tavo aiškinimų labiau asocijavosi su poreikių atsisakymu. Kai žmogui nereikia per daug. Kai jau užtenka to ko turi, na ir t.t.

Bet nesiekti žinių, tobulėjimo ir gilintis į save, tai hm...Kažin čia kaip. Apseisiu aš be nirvanos, tačiau man patinka žinoti, patinka tobulėti, kažko siekti ateityje.


Man nerūpi kaip nuskamba. Pasirašyk ant lapelio 'Jis pasipūtėliškai kalba', ir kas rytą perskaityk po dešimt kartų. Pamatysi, poto viskas atlėgs.


Man niekas neužkilę, kad turėtų atlėgti =)
  • 0
Skristi.
Padangę skrosti.
Kristi.
Ant tavo skruosto

#80
Juodas.Baltas

Juodas.Baltas

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 428 Pranešimai:

Nesutinku su tavimi, Juodas.Baltas. Budizmas ir nirvanos siekimas man iki tavo aiškinimų labiau asocijavosi su poreikių atsisakymu. Kai žmogui nereikia per daug. Kai jau užtenka to ko turi, na ir t.t.


Aš sakau beveik taip pat, bet tu turbūt kažkaip viską apverti. 'Nežinau' protas nėra tobulumo, naujų žinių paieškos atmetimas. Taip nėra.

Žmogus paprastai linkęs daryti kaip tik gali geriau. Jis pasidaro gerai, poto gerai, poto dar geriau. Ir tada jau nebėra galo. Kai kurie žmonės nesustoja. Va tame ir yra problema.

Nirvana nereikalauja atsisakyti visko, ji tik neleidžia prisirišti prie daiktų, veiksmų ar bet ko. Bet ko, kas tau pradeda trukdyti. Kaip ir mokslininkai. Ieško, iš ko sudarytas atomas. Randa. Tada ieško dar smulkesnių dalelių. Neranda. Tada prasideda kančia. Gal aš ką nors blogai dariau? Gal aš blogai ieškau? Gal, jeigu labiau pasistengsiu, surasiu? Tada dar ieškosiu!

Ir taip tęsis visą laiką, kol ras. O kai ras, vėl tas pats - ieškos dar smulkesnių. Kol ratas suksis ir suksis..

Tuo tarpu Sidharta Gautama mokino siekti naudos sau ir kitiems, o ne gilintis į beprasmius dalykus, nes beprasmiai dalykai yra beribiai.

'Nežinau' protas yra naudingas, nes jis neleidžia mums gilintis į beprasmybes.

Įsivaizduokite katiną. Matote, kiek mažai jis žino? Bet ar dėl to jis yra nelaimingesnis už jus? Ne. Jis žino tik tiek, kiek jam tas naudinga.

---

Kai kurių dalykų žmogus niekada neišsiaiškins, pavyzdžiui, ar yra Dievas. Nes jis jo nemato. Ir nežino, ar jis yra. Vieni teigia taip, kiti - kitaip. Dėl to vyksta konfliktai, įrodymų paieškos, karai. Kyla kančia, ratas sukasi.

---

Būk vien nežinančio proto ir viskas bus paprasta. „Kas esu?“ Tiktai nežinau.Taigi, kas esate? Visi sako: „Aš esu aš“. Kas yra „aš“?

Jokio supratimo.

Per daug supratimo! Žmonės per daug supranta. Per daug supranta, per daug keblumų. Mažiau supratimo, mažiau keblumų. O jei visiškai nežinote, jokių keblumų! Čia visa esmė: jei nežinote, nėra jokių keblumų. Todėl labai svarbus dalykas yra nežinantis protas.

Daug supratimo – tai svetimo smintys; šios svetimos mintys painiojasi man ir kelia keblumus. Daug troškimų, kurie nepatenkinami, tada ima reikštis pyktis, neišmanymas, prasideda neišmanėliški poelgiai – kvailystės. Na, o tada jau kyla sunkumai.

Todėl Buda mokė, kad turime atskleisti savo tikrąją savastį. Jei paklausčiau: „Kas esate?“, ką atsakysite? Juk suprantate, ką turiu galvoje? Žmonėms būdinga apie viską nusimanyti, bet jie nieko nesupranta! Tiktai nežinau vairuojant, vaikščiojant ir valgant – visąlaik. Tada atsiveria labai paprastas protas. Paprastas protas yra skaidrus kaip erdvė. Skaidrus kaip erdvė, vadinasi tu gali padaryti viską. Tai mūsų pirmapradis protas, mūsų prigimtis.

Visi kažką kuria; jei laikaisi įsitvėręs kokios minties, vadinasi turi sunkumų. Todėl sakome: „Palik visa tai! Palik visa tai! Kas esu? Eik tiesiai pirmyn, nežinau!“ Būk nežinančio proto. Būk nežinančio proto valgydamas, vairuodamas, vaikščiodamas, visąlaik. Visai įmanoma. Gerai? Pabandyk.


  • 0




Vartotojų skaito šią temą: 0

narių: 0, svečių: 0, slaptų narių: 0