Peršokti prie turinio

Nuotrauka

Juodas.Baltas


  • Prašome prisijungti, kad galėtumėte parašyti atsakymą
Temoje atsakymų: 133

#101
Juodas.Baltas

Juodas.Baltas

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 428 Pranešimai:
Nesuvokiamus dalykus (susidūrus su jais) dažnai pasistengiu suvokti.
  • 0

#102
Skotomafobija.

Skotomafobija.

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 106 Pranešimai:
  • Miestas:Šiauliai.

Nesuvokiamus dalykus (susidūrus su jais) dažnai pasistengiu suvokti.

Bet jeigu paaiškėja, kad tavo protas per menkas juos suvokti, tu tiesiog nurašai juos į skiltį "nepriimtini"?
  • 0
".. bet niekad savo minuso aš neslepiu po pliusiu."

#103
Juodas.Baltas

Juodas.Baltas

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 428 Pranešimai:
Tada aš nurašau juos į skiltį 'nežinau'. Kažkuriame šios temos psl. jau buvo tas parašyta.
Esmė tame, kad aš darau tik tai, ką darau. Nesikapstau pro praeitį, nes ji jau praėjo, o atetis dar tik ateis. Esu dabartyje, tad nesikapstau ir kitoje skiltyje - 'nežinau'. Nes jeigu žmogus kapstosi šioje skiltyje, kyla keblumų su dabartimi, su ČIA IR DABAR, šia akimirka.
Vienas samurajus buvo pagautas priešo karių. Kitą dieną jį turėjo sudeginti. Jis pusę nakties negalėjo užmigti, jį kankino nerimas, jį kankino 'nežinau'. Tada jis prisiminė vieno meistro pamokymą - 'Būk čia ir dabar. Na ir kas, kad po minutės tu mirsi? Pasakyk, kokia iš šios minties tau nauda ir laimė DABAR? Neprarask šios akimirkos. Neprarask, nes kitaip tu ir mirsi, ir prarasi šia akimirką - dvigubi nuostoliai'.

Samurajus prisiminęs šį koaną ramiai užmigo, nes jis buvo tą akimirką ČIA IR DABAR, o ne kažkur ateityje.
  • 0

#104
Skotomafobija.

Skotomafobija.

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 106 Pranešimai:
  • Miestas:Šiauliai.
Nusukinėji kalbą, kaip didelis. Ezopinės/mokančios/moralizuojančios istorijos man niekad neimponavo. O atsakymų į klausimą apie "Nesuvokiami dalykai man nepriimtini" taip ir nesulaukiau. Ką gi.



Ką reiškia gyventi dabartimi? Kas yra dabartis apskritai?
  • 0
".. bet niekad savo minuso aš neslepiu po pliusiu."

#105
Juodas.Baltas

Juodas.Baltas

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 428 Pranešimai:
.





Ar gali į jį dėmesingai pažiūrėti? Tiesiog sukaupti visą savo esaties dėmesį į šį riebų juodą tašką- negalvoti, nevertinti, nepykti ir nesidžiaugti, tiesiog bešališkai jį matyti, be minčių, be ego, be ratilų, be drumzlių, dabar. Nors 5 minutes.


Jau? Pasakok. Ar sugebėjai susitelkti? Kiek akimirkų galėjai išbūti be minčių, tiesiog tyro nedrumsto dėmesio? Ar net nepabandei, ir skaitai toliau? Grįžk. Pabandyk. Tada mes abu geriau suprasime vienas kitą, būsime dvi tam tikrą abipusį supratimą pasiekusios būtybės.











-----




Kai žiūrėjai į tašką taip, kaip nurodžiau, buvai dabartyje, ČIA IR DABAR akimirkoje. Tu tiesiog žiūrėjai į juodą tašką ir matei jį. Jis buvo juodas.
Štai ir dabartis. Tu žiūri į juodą tašką ir tiek.

O jeigu tu žiūri į juodą tašką, galvoji, kaip eilinį kartą tau prastai sekėse vynioti suši, galvojai, koks š yra devintas smile'as iš dešines, mėginai nuvyti mintis nuo kiaulių gripo ir t.t. - tai ne dabartis. Tai pasiklydimas erdvėse, sąmoningumo/dėmesingumo nebuvimas.

„Visas žmonijos blogis kyla būtent iš to - žmogus nesugeba ramiai pasėdėti kambaryje“ Blaise Pascal


  • 0

#106
Mergiote

Mergiote

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 874 Pranešimai:
  • Miestas:Vilnius/Ukmergė
Ir vėl apie tą ,nežinau'... Jei nežinai - sužinok! Ar tau geriau nežinau, tai ir nereikia. Nes jei būtų taip kaip sakai ir taip darytum, tai nežinotum kas yra kompiuteris, kaip nueiti į mokyklą ir apskritai netobulėtum. Juk kai atsisiunti naują žaidimą bandai sužinoti kaip jį žaisti?

O atsakymų į klausimą apie "Nesuvokiami dalykai man nepriimtini" taip ir nesulaukiau. Ką gi.

Nebepirmas kartas kai Juodas.Baltas citatomis, pamokymais numuilina klausimą |( (Tik jau nesupyk per daug...)
  • 0
Skristi.
Padangę skrosti.
Kristi.
Ant tavo skruosto

#107
Juodas.Baltas

Juodas.Baltas

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 428 Pranešimai:
Ir vėl apie tą nežinau, Whahahahahahahahaha! :D

Yra du 'nežinau'.

Nes jeigu žmogus kapstosi šioje skiltyje, kyla keblumų su dabartimi, su ČIA IR DABAR, šia akimirka.


Štai pirmasis 'nežinau'.
Antrasis 'nežinau' yra kitoks - aš nežinau ir einu į priekį, o kai susiduriu su nežinau - sužinau, jei galiu.

--

Šiaip istorijos reikalingos tam, kad aiškiau suvokti situaciją, nors.. Kas nori suprasti, tas supras.
  • 0

#108
Skotomafobija.

Skotomafobija.

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 106 Pranešimai:
  • Miestas:Šiauliai.
Pažiūrėjau aš į tą tašką (Nežinau kiek laiko, laikrodin žvilgtelėt pamiršau.) Mintis išvijau. Smagu, bet kaip tai siejasi su akimirka, su dabartimi? Aš žiūrėjau į tašką. Taip, tai buvo akimirka. Bet dabarties akimirkoje buvo mažai - kai aš suvokiau, kad žiūriu, ta akimirka, kai aš žiūrėjau, jau buvo praėjusi. Taip, dabartis egzistuoja. Egzistuoja dabarties akimirka. Tačiau mes jos pagauti negalim. Tiesiog. Galime pasakyti ką mes veikiame dabar gyvenime/šią dieną/šiuo metu/šią minutę. Bet tikrai nesugebėsi pasakyti ką tu veiki šią akimirką. Tai apie kokį gyvenimą dabarties akimirkoje mes kalbame?
  • 0
".. bet niekad savo minuso aš neslepiu po pliusiu."

#109
Juodas.Baltas

Juodas.Baltas

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 428 Pranešimai:
Iš tikrųjų taškas nėra gera pradžia pradedantiesiems, nes jie bando savihipnotizuotis.
Norint suvokti dabarties akimirką, reikia stebėti. Stebėti save (galima ir iš šono).


KĄ TU DABAR DARAI?

Skaitai? Skaityk. Tiesiog skaityk. Negalvok apie suši, gerai? Nes tada kils keblumų.

Bet nevyk minčių tik!!! Nevyk. Negniaužk jų. Bus dar blogiau, jeigu taip darysi.

Tiesiog stebėk ką darai, DARYK TIK TAI, KĄ DARAI, ir jos pačios išnyks, kaip išnyksta snaigės, nukritusios ant karštų žarijų.
  • 0

#110
Brownas

Brownas

    Forumo dvasia

  • Moderatoriai
  • 1.457 Pranešimai:
Nepyk, bet kilo tokia mintis, kai pamačiau tavo avatarą :D

Nuotrauka
  • 0

#111
Juodas.Baltas

Juodas.Baltas

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 428 Pranešimai:
Nepainiok čia tikėjimo. Jis ne prie ko. Iš tikrųjų. Landsbergis man yra eilinis profesorius, tokių daug Lietuvoje. Kodėl būtent užsidėjau Landsbergį? Nežinau. Norėjau kažkokio portreto, pakliuvo šis po akimis tai ir įsikėliau.
  • 0

#112
Yoel

Yoel

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.844 Pranešimai:
  • Miestas:Vakarų Lietuva
oooo, kaip nuobodu būtų taip gyventi: daryti vien tai, ką darai.Jokio kūrybiškumo...va tokių daugiau būtų, pamatytumėt, kaip robotai atrodo: atlieka darbą ir nieko nemąsto.Tuo žmogus ir skiriasi, kad jis yra kūrybiškas, intelektualus: plaudamas indus gali sueiliuoti ketureilį ir panašiai.O čia daryti, ką daryti, taip nuobodu.Jau geriau turėti trūkumų negu taip gyventi.O ta istorija su samurajum nesąmonė juoda, negirdėjau dar tokios....Alchemiko lygio.
  • 0
Stavroginas jeigu tiki, kad netiki, tai netiki, kad tiki.O jeigu netiki, kad netiki, tai jis netiki.

#113
Juodas.Baltas

Juodas.Baltas

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 428 Pranešimai:
Niekas nedraudžia tau dainuot ketureilio. Ne. Svarbiausia neapakti. Jeigu plauni indus, tai plauk. Plauk ir dainuok ketureilį. Dažniausiai žmonės jeigu daro dvi veiklas, tai vieną daro nesąmoningai, o kitą sąmoningai. Budizme reikalaujama sąmoningumo. Visur.

Alchemiko lygio? Ir? Argumentas? Apgailėtinas tu, Yoel'ai.
  • 0

#114
Yoel

Yoel

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.844 Pranešimai:
  • Miestas:Vakarų Lietuva

Niekas nedraudžia tau dainuot ketureilio. Ne. Svarbiausia neapakti. Jeigu plauni indus, tai plauk. Plauk ir dainuok ketureilį. Dažniausiai žmonės jeigu daro dvi veiklas, tai vieną daro nesąmoningai, o kitą sąmoningai. Budizme reikalaujama sąmoningumo. Visur.

Kartais reikia ir apakti, kartais reikia nesąmoningumo.Duok man nuorodą, šaltinį, mokytoją, kuris moko, kad viską atlikti reikia sąmoningai.Čia kokia ezoterika gal? Kaip žmogus gali išjungti sąmonę ir daryti viską mechaniškai(ko tu ir reikalauji), jeigu yra pasąmonė? Čia absurdas, pažiūrėk berneli, ką daro vienuoliai? Medituoja, jie neskuta bulvių, neplauna indų, neruošia namų darbų(pagal mūsų supratimą), jie yra asketai, dėl to ir gali įgyti tam tikrą sąmoningumo lygį, tam yra tikras gyvenimo būdas.Suprask, žmogau, tu svaigsti, smarkiai svaigsti, ir kuo labiau nusišnekėsi, tuo aš labiau kritikuosiu tavo nesąmones.Ne mūsų gyvenimui yra atsiskirti nuo buities, kai jos tiek daug, tiek darbų, kad galėtum vien juos atlikti ir to net nereikia.Kaip tik geriau išmokti džiaugtis darbu kurį darai ,svajoti jį darant, džiaugtis diena,o ne nusišnekėti apie sąmoningumo lygį mūsų sąlygomis.Palauk, kol turėsi šeimą, turėsi daugiau atsakingumo, ar gyvensi vienas, studijuosi, pats valgyt turėsi gaminti, nebus laiko, busi pervargęs nuo studijų, kai nueini 3 ryto miegoti, o 6 keliesi, va, tuomet tu man papasakok iš savo pasakėlių katalogo apie tai, kaip dirbti vieną darbą...

Alchemiko lygio? Ir? Argumentas? Apgailėtinas tu, Yoel'ai.

Nu, Alchemiko.Pop'so lygio.
Pasakok, nežinau, Hario Poterio forumuose tokias istorijas, čia ne argumentai.Susirasiu aš istorijėlių ir porinsiu čia, kaip gyvena neegzsituojančios tradicijos...atsiras ir čia, kuriems patiks, bet visų nepamausi ant šių dalykų, pigiai :D
  • 0
Stavroginas jeigu tiki, kad netiki, tai netiki, kad tiki.O jeigu netiki, kad netiki, tai jis netiki.

#115
Juodas.Baltas

Juodas.Baltas

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 428 Pranešimai:
Reikia? Ar tik taip ir sugebi? Skirk du tipus: vienuolius ir nevenuolius. Panašiai kaip krikščionybėje. Vienuoliai asketai. Nevenuoliai ne asketai.

jie neskuta bulvių, neplauna indų


Dėl šito klysti, nes jaunesnieji vienuoliai ten atlieka ir buitinius darbus, dirba netgi ir virėjais. Tai jiems netrukdo tuo pačiu būti ir vienuoliais.
Kas dėl vieno darbo, aš taip nesakiau, jog reikia dirbti tik vieną darbą. Aš sakiau, kad reikia daryti tik tai, ką darai. Jauti skirtumą, darbštuoli? Ne? Įjunk protą. Patarimas. Jeigu tu tuo pačiu metu ir skuti bulves, ir deklamuoji ketureilį ir dar sprendi fiziką, tai tik tai ir daryk. Jausk savo sąmoningumo ribas. Jausk. Jeigu nesugebėsi bent į vieną iš savo darbų sutelkti sąmonės, tai darbas bus atliktas ne taip, kaip tu nori, nes jis paliekamas pasąmonei.
  • 0

#116
Yoel

Yoel

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.844 Pranešimai:
  • Miestas:Vakarų Lietuva

Reikia? Ar tik taip ir sugebi? Skirk du tipus: vienuolius ir nevenuolius. Panašiai kaip krikščionybėje. Vienuoliai asketai. Nevenuoliai ne asketai.

ką?????????????

Dėl šito klysti, nes jaunesnieji vienuoliai ten atlieka ir buitinius darbus, dirba netgi ir virėjais. Tai jiems netrukdo tuo pačiu būti ir vienuoliais.
Kas dėl vieno darbo, aš taip nesakiau, jog reikia dirbti tik vieną darbą. Aš sakiau, kad reikia daryti tik tai, ką darai. Jauti skirtumą, darbštuoli? Ne? Įjunk protą. Patarimas. Jeigu tu tuo pačiu metu ir skuti bulves, ir deklamuoji ketureilį ir dar sprendi fiziką, tai tik tai ir daryk. Jausk savo sąmoningumo ribas. Jausk. Jeigu nesugebėsi bent į vieną iš savo darbų sutelkti sąmonės, tai darbas bus atliktas ne taip, kaip tu nori, nes jis paliekamas pasąmonei.

jaunesnieji yra šiaip novicijai,priklauso dar nuo regulos.

Aš sakiau, kad reikia daryti tik tai, ką darai.

nusišneki.
1)galiu skusti ir dainuoti
2) kraštutiniai variantai: plauti indus ir spręsti chemiją.
baik tuos vėjus galų gale
  • 0
Stavroginas jeigu tiki, kad netiki, tai netiki, kad tiki.O jeigu netiki, kad netiki, tai jis netiki.

#117
Juodas.Baltas

Juodas.Baltas

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 428 Pranešimai:

ką?????????????


Nuotrauka

nusišneki.
1)galiu skusti ir dainuoti
2) kraštutiniai variantai: plauti indus ir spręsti chemiją.
baik tuos vėjus galų gale


Šneku.
1) Gali.
2) Irgi gali.

Vėjas pūs visą laiką nepaisant patinka tai tau ar ne. Kaip sau nori, Yoel, kaip sau nori. Aš duosiu tau patarimą. Nekovok su Vėju. Bus lengviau. Pabandyk.
  • 0

#118
Yoel

Yoel

    Forumo dvasia

  • Nariai
  • 1.844 Pranešimai:
  • Miestas:Vakarų Lietuva
Labai plati dirva interpretacijoms.Pirmoji mintis nekovoti su vėjumi: duok durniui kelią.
  • 0
Stavroginas jeigu tiki, kad netiki, tai netiki, kad tiki.O jeigu netiki, kad netiki, tai jis netiki.

#119
Mergiote

Mergiote

    Intelektualas (ė)

  • Nariai
  • 874 Pranešimai:
  • Miestas:Vilnius/Ukmergė

Reikia? Ar tik taip ir sugebi? Skirk du tipus: vienuolius ir nevenuolius. Panašiai kaip krikščionybėje. Vienuoliai asketai. Nevenuoliai ne asketai.

Aš irgi nesupratau =D

Ir dar dėl tikslumo: tu kažkada sakei, kad jei dirbi vieną darbą,tai jį ir dirbk, jokių kitų nesiimk. O dabar jau ,,leidi" plauti indus ir chemiją mokytis =D peraiškink =D
  • 0
Skristi.
Padangę skrosti.
Kristi.
Ant tavo skruosto

#120
Dark*Wild

Dark*Wild

    Skaitytojas (a)

  • Nariai
  • 137 Pranešimai:
  • Miestas:būsimas kaunas;]p
hEY ;]
didele pagarba iš mano pusės už gan įdomia Tavo mastysena ;]
labai patiko Tavo žodžiai dėl amžiaus...
gryna teisybė .
gal gan vėlai pasisveikinau ,
bet sveikinuosi nuoširdžiai ;]
  • 0




Vartotojų skaito šią temą: 0

narių: 0, svečių: 0, slaptų narių: 0